Wybierz język: PL
domik

Historia

 

Jesteśmy rodzinną firmą działającą w branży budowlanej. Nasze korzenie sięgają roku 1987. To właśnie wtedy na terenie Laponii zaczęliśmy produkować i budować skandynawskie, drewniane domy. W roku 1991 przenieśliśmy siedzibę firmy do naszego rodzinnego miasta, tzw. “zielonego miasteczka”- Jordanowa. Przez 43 lata pracy zaplanowaliśmy, wyprodukowaliśmy i finalnie wybudowaliśmy setki wyjątkowych, indywidualnych domów oraz innych obiektów architektonicznych. Obecnie produkujemy oraz budujemy domy z bali i płazów zacinanych na węgłach w technologii wieńcowej, domy energooszczędne- szkieletowe oraz inne obiekty, które wymienione są w naszej ofercie. Wykonujemy także mniejsze prace budowlane i wykończeniowe takie jak podłogi, boazerie, stolarkę okienną typu Euro, drzwi, więźby dachowe, schody itp. Wiele z naszych realizacji wykonywanych jest w całej Europie głównie na terenie Niemiec, Francji, Szwajcarii, Włoch, Austrii, Hiszpanii, Grecji, Norwegii, Szwecji. Nasza praca to przede wszystkim pasja. Budowanie z nami to proces tworzenia indywidualnych rozwiązań opartych na współpracy z klientem. Dzięki międzynarodowemu doświadczeniu opracowaliśmy technologię, która pozwala na unikatowe rozwiązania architektoniczne. Naszą dewizą jest satysfakcja klienta oraz budowanie w zgodzie z naturą. W ostatnich latach coraz bardziej rozpowszechnia się budownictwo z drewna, które jest gwarancją mieszkania ekologicznego, zdrowego i oszczędnego.

Często zadowoleni klienci wracają do naszej firmy z nowymi zamówieniami. Wysoką jakość i satysfakcję klienta osiągamy głównie dzięki dbałości o odpowiedni poziom fachowy i zaangażowanie naszych pracowników. Ułatwia to fakt, że firma w znacznym stopniu opiera się o więzy rodzinne.

Team

 

Ewa Jaskółka-Nawalaniec

Prezes oraz właścicielka firmy

Współzałożycielka firmy, która podstawy swojej wiedzy zdobyła poprzez wieloletnią pracę w Skandynawii. Tam dzięki Skandynawom, którzy uważani są za mistrzów budownictwa drewnianego, poznała sekrety i właściwości drewna. Wieloletnie doświadczenie zarówno w branży budowlanej jak i ekonomicznej pozwala na świadczenie usług na najwyższym, światowym poziomie. Zakres obowiązków: W głównej mierze, z wielkim powodzeniem, uwieńczonym niejednokrotnie licznymi certyfikatami oraz nagrodami, zajmuje się prowadzeniem całej firmy. Jest “głową” całego przedsiębiorstwa. Odpowiada za przygotowywanie umów oraz rozmowę z klientem. Dzięki jej światowemu obyciu i znajomości gospodarki europejskiej mamy możliwość działania na arenie międzynarodowej. Regularnie “zaraża” sowich pracowników oraz klientów pozytywną energią. Konsultacje w języku: szwedzkim, angielskim, niemieckim i polskim.

mgr inż. arch. Ewelina Rantamaula-Dorulok

współwłaścicielka, kierownik projektów

Magister inżynier architekt z akredytacją RIBA (Royal Institute of British Architects). Członek niemieckiej oraz polskiej izby architektów. Przez ostatnie lata doświadczenie zbierane na stanowisku architekta i kierownika budowy w urzędzie miasta Neu-Ulm (Niemcy) poprzedzone pracą w biurze architektonicznym, zajmującym się m.in. projektowaniem ekskluzywnych domów. Zakres obowiązków: W firmie Tatra-House oprócz rozwijania firmy ze swoją mamą-Ewą, zajmuje się przygotowaniem projektu architektonicznego oraz jego koordynowaniem podczas sporządzania rysunków montażowych i prefabrykacji. Współpracując z klientem tworzy domy “szyte na miarę”: opracowuje indywidualne rozwiązania, dopasowane do stylu życia klienta. Wspólnie z mężem Michałem projektuje nie tylko budynek lecz również jego wnętrze: koncepcję elektryczną, tzn. oświetlenie oraz rozmieszczenie instalacji elektrycznych, indywidualny projekt mebli w tym garderoby, kuchni itp. oraz ogólny-koncepcyjny projekt wnętrz. Konsultacje projektowe w języku angielskim, niemieckim, hiszpańskim oraz polskim.

inż. Michał Dorulok

Kierownik projektu

Inżynier budownictwa - specjalizacja technika budynku i energie odnawialne, student gospodarki nieruchomości i prawa budowlanego. Wieloletnie doświadczenie zdobyte na stanowisku kierownika projektu w niemieckim biurze inżynieryjnym, zajmującym się projektowaniem instalacji HVAV i elektrycznych w budynkach użyteczności publicznej i kompleksach produkcyjnych. Zakres obowiązków: Wspólnie z małżonką Eweliną opracowuje indywidualne projekty budowlane ze szczególnym naciskiem na optymalizacje energetyczną budynku. Dba o sprawny przebieg budowy. Obsługuje klientów głównie na terenie Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Odpowiedzialny za wdrażanie do naszej technologii nowych, ekologicznych rozwiązań, utrzymujących nasz produkt na najwyższym europejskim poziomie. Konsultacje w języku: angielskim, niemieckim i polskim.

mgr. Grzegorz Trzupek

Kierownik ds. marketingu

Zakres obowiązków: Doradca techniczno – handlowy / Koordynator produkcji - budowy. Zajmuje się sporządzaniem ofert oraz obsługą klienta pod kątem doradztwa technicznego podczas realizacji umowy. Dba o dobry wizerunek firmy poprzez utrzymywanie dobrych kontaktów z klientami. Współpracuje z działem projektowym, dba o zgodność projektu z umową. Odpowiada za koordynację produkcji domów, przy zlecenia do produkcji, dotrzymanie terminów realizacji zleceń, zajmuje się również zaopatrzeniem produkcji oraz logistyką procesu montażu domów. Dba o utrzymanie płynności produkcji, zajmuje się planowaniem produkcji, sporządza raporty i analizy na potrzeby planowania produkcji. Monitoruje rynek i wdraża najnowsze rozwiązania, odpowiada za negocjacje cenowe z firmami kooperacyjnymi itd. Konsultacje w języku: angielskim i polskim.

mgr. inż. Angelina Drobna

Praktykantka

Ukończyła studia o kierunku gospodarka przestrzenna na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. Na tej uczelni zdobyła tytuł inżyniera planowania przestrzennego, a później tytuł magistra tej samej specjalności . W trakcie studiów odbywała liczne staże i praktyki m.in w Urzędzie Gminy w dziale Planowania przestrzennego, Wodociągach Krakowskich oraz biurze zarządzania nieruchomościami komercyjnymi. Praktykę w firmie Tatra House rozpoczęła aby rozwijać swoje zainteresowania oraz nabyć wiedzę praktyczną w zakresie budownictwa i technologii produkcji domów z drewna. Zakres obowiązków: obsługa klienta , sporządzanie ofert cenowych. Konsultacje w języku: angielskim i polskim.

Ponadto w naszym zespole są również niezawodne księgowe, dbające o finanse naszej firmy oraz odpowiednio wykwalifikowane zespoły budowlane, dzięki któremu projekt na papierze staje się wyjątkowym domem.

Dlaczego domy drewniane

 

Energooszczędność, ekologia, a także pragnienie życia w zdrowym i naturalnym środowisku sprawiają, że obserwujemy wzrost popularności naszych produktów i usług. Warto dodać, że drewno, którego używamy do produkcji jest certyfikowane i pochodzi ze Skandynawii, co zapewnia niezawodność i gwarancję jakości.

Przedstawiamy Państwu 5 powodów dla których warto budować domy z drewna:

 

Drewno to naturalny odnawialny materiał:

Cechą, której nie posiada inne tworzywo konstrukcyjne poza drewnem, jest to, że jest ono surowcem odnawialnym. Zasoby drewna dadzą się odbudować w relatywnie szybkim procesie, który praktycznie, w odniesieniu do przynajmniej niektórych gatunków, można mierzyć czasem życia człowieka. Kolejna szczególna zaleta: surowiec ten powstaje w wyniku naturalnego procesu biologicznego fotosyntezy i nie wymaga żadnych nakładów energii, które mogłyby obciążyć środowisko.  Fakt: 0,8 tony emisji dwutlenku węgla jest pochłaniane przez każdy metr sześcienny drewna, który jest używany w budownictwie, w związku z tym, jeżeli  na budowę domu zużywa się 20 metrów sześciennych drewna, to oszczędność dwutlenku węgla wynosi 16 ton. Jest to taka sama ilość dwutlenku węgla, którą wytwarzana samochód podczas przejechania 90.000 km. Wykorzystanie drewna w budownictwie, chociażby jako konstrukcja domu szkieletowego, ma naprawdę pozytywny wpływ na zmiany klimatyczne.

 

Doskonała izolacja cieplna

Drewno to doskonały izolator optymalnie zatrzymujący ciepło. Przykładowo: szkło przewodzi ciepło 23 razy szybciej niż drewno, marmur 90 razy szybciej, stal 1650 razy szybciej i aluminium aż 7000 razy szybciej. Jest to równoznaczne z mniejszym zużyciem energii podczas „ucieczki” ciepła z domu, a co za tym idzie w sezonie grzewczym nie obserwujemy, w drewnianych domach, szybkiego wychładzania się domu. Chcąc aby ciepło (lub chłód- podczas upałów) pozostało w domu, czyli zredukować koszty energii na ogrzewanie (lub chłodzenie), drewno jest idealną alternatywą dla cegły, betonu lub kamienia, ponieważ w porównaniu do tych materiałów, drewno można traktować jako materiał izolacyjny. Reasumując: stosowanie konstrukcji drewnianych wpływa na oszczędności na rachunkach za ogrzewanie

 

Szybkie budowanie = oszczędność pieniędzy:

W porównaniu z cegłą, kamieniem lub betonem, wyprodukowanie domu z drewna to oszczędność czasu i pracy. Jest to szczególnie ważne w trudnych warunkach pogodowych, takich jak intensywne opady deszczu, śniegu i oblodzenie, gdzie budowanie z drewna można kontynuować bez przeszkód. budowa domu z uprzednio przygotowanych elementów konstrukcyjnych trwa około 3-4 miesięcy. Wynika to z faktu, że jest to technologia „sucha”, w której mokre roboty murarskie ograniczają się jedynie do wykonania fundamentów (brak przerw technologicznych). Po wybudowaniu domy od razu są gotowe do zamieszkania. Krótki okres montażu jest równoznaczny z redukowaniem kosztów związanych z budową.

 

Łatwość przebudowy i modernizacji:

Domy o drewnianej konstrukcji szkieletowej umożliwiają łatwe modyfikacje w trakcie i po zakończeniu procesu budowlanego. Wielorodność gatunków z drewna daje nam duże spektrum, jeśli chodzi o wykończenie wnętrz. Warto wspomnieć, że drewno można łatwo poddać obróbce, dlatego uważane jest ono za jeden z najbardziej nowoczesnych w dzisiejszych czasach materiałów. Z tych powodów – łatwości, wszechstronności i nie wysokich kosztów, powoduje że domy drewniane są popularne i niedrogie w utrzymaniu. Izolowane domy betonowe są kosztowne, trudne i czasochłonne podczas budowy oraz późniejszej przebudowy.

 

Zdrowie domowników:

Drewno korzystnie wpływa na zdrowie człowieka przebywającego w pomieszczeniu z niego zbudowanym. Dzieje się tak między innymi za sprawą wydzielanych olejków eterycznych, które mają bardzo dobry wpływ na układ oddechowy oraz regenerację całego organizmu. Drewniane domy wytwarzają specyficzny mikroklimat, zapewniają optymalny bilans wilgoci, czego nie dają żadne domy murowane. Optymalny bilans to przedział 45-57% wilgotności powietrza. Od tych parametrów zależy, czy w pomieszczeniu będą się rozwijać: grzyb, pleśń oraz wszelkiego rodzaju mikroorganizmy. Drewno to materiał budowlany posiadający zdolność “oddychania”. Zawdzięcza to swojej rurkowatej formie, powstałej z ułożonych wzdłuż pnia włókien. Sprawia to, że powstaje stały obieg powietrza oraz izolacja termiczna. W porze suchej uwalnia nagromadzoną wilgoć, dzięki czemu daje przyjemny chłód, zaś w porze mokrej pochłania nadmiar wilgoci, zapewniając suche powietrze i ciepło.

Warunki te korzystnie wpływają na zdrowie oraz samopoczucie mieszkańców, na co świetnym przykładem są Skandynawowie oraz Kanadyjczycy, u których drewniane domy są tak popularne. Statystycznie żyją dłużej i należą do najzdrowszych społeczeństw.
Z tych powodów, drewno jest uważane za wyrób zdrowszy od metalu, tworzywa sztucznego lub innych materiałów.

Domy z drewna to samo zdrowie! Nie tylko dla domowników ale również dla naszego klimatu!

Jak działamy

 

Posiadamy własne funkcjonalne projekty, realizujemy również zamówienia wg. indywidualnych projektów. Możecie Państwo zamówić typowy dom drewniany lub inny obiekt architektoniczny z katalogu lub zespół Tatra House LTD zaprojektuje dom zgodnie z wymaganiami – wystarczy jakiś szkic, kilka inspiracji lub koncepcja, jak ten budynek ma wyglądać.

Wykorzystując programy komputerowe, nasi projektanci opracują rzuty budynku oraz stworzą wizualizację, dzięki której będzie Państwu łatwiej wyobrazić sobie efekt końcowy inwestycji. Ponadto wyliczą dokładnie, ile i jakie elementy są potrzebne, a później opracują specyfikację i rysunki montażowe dla pracowników wykonujących elementy i brygady budującej ten dom.

Proces produkcji domu rozpoczyna się od podpisania umowy z inwestorem, kolejnym krokiem jest wykonanie projektu budowlanego i uzyskanie pozwolenia na budowę, następnie wykonuje się plany robocze montażowe oraz specyfikację wysyłkową. Na jej podstawie pracownicy biura zlecają na produkcji wykonanie poszczególnych elementów oraz zamawiają materiały kooperacyjne w hurtowniach i zakładach produkcyjnych. Gdy wszystkie pozycje ze specyfikacji są przygotowane zamawia się transport samochodami ciężarowymi oraz deleguje się pracowników na budowę. Po dostarczeniu materiałów rozpoczyna się montaż domu. Po zakończeniu montażu zostaje podpisany protokół odbioru końcowego.

Zapewniamy kompleksową obsługę inwestycji. Posiadamy własne materiały budowlane, najlepszej jakości drzewo, nowoczesny park maszynowy i narzędziowy oraz doświadczonych pracowników i projektantów, dzięki czemu jesteśmy jednym z wiodących producentów domów, garaży, wiat, ogrodów i altan drewnianych.

Wspieramy inwestorów również w kwestiach projektów budowlanych. W razie potrzeby służymy radą w kwestii praktycznych rozwiązań wpływających na komfort użytkowania. Gwarantujemy terminowość, solidność i wysoką jakość popartą wieloletnim doświadczeniem i opinią klientów, a to wszystko w konkurencyjnej cenie.

Dzięki znajomości wielu języków jesteśmy partnerami wielu firm w Europie, co umożliwia nam działanie na płaszczyźnie międzynarodowej.

Sprawdź nasze realizacje, zadzwoń lub wyślij zapytanie mailowe w celu otrzymania oferty. Nasz specjalista doradzi i odpowie na Państwa pytania. Zapraszamy do współpracy indywidualnych klientów, przedsiębiorców oraz firmy.