.vc_custom_1575407139870{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Betzenweiler

Dom jednorodzinny z garażem oraz dodatkowym mieszkaniem.

  • STYL- współczesny
  • ROK REALIZACJI: 2019
  • POWIERZCHNIA: ok. 300 m2
  • PROJEKT: Ewelina Rantamaula-Dorulok
  • LOKALIZACJA: Betzenweiler, Niemcy
  • Mleko Domki to cztery przytulne, drewniane domki z widokiem na góry, położone w centrum Białki Tatrzańskiej – w bezpośrednim sąsiedztwie ośrodka narciarskiego Kotelnica i Term Bania. Trzy domki są takie same i wynajmowane są w całości na wyłączność gościom, a czwarty podzielony jest piętrami na apartamenty.

Obiekt w Betzenweiler jest kompleksowym budynkiem jedno- lub wielorodzinnym. Składa się z głównej, dwukondygnacyjnej części mieszkalnej, dwustanowiskowego garażu, dodatkowego, jednopoziomowego mieszkania oraz carportu.
Wykonany został w technologii szkieletowej i został w całości sprefabrykowany w naszej siedzibie w Polsce co znacznie ułatwiło i przyspieszyło czas montażu na budowie.
Głównym czynnikiem, mającym wpływa na bryłe budynku, było ukształtowanie terenu.
Frontowa część jest posadowiona o pół kondygnacji niżej. Natomiast główna część, dzięki temu, że jest wyżej – umożliwia korzystanie z ogrodu, znajdującego się z tyłu domu.
Za drewnianą, wentylowaną fasadą zostały schowane rury spustowe odwadniające dach. Pozostałe elementy i części bryły zostały pokryte wysokiej jakości płytami HPL w kolorze antracytu. Ze względu na duże przeszklenia została zastosowana energooszczędna stolarka aluminiowa. W każdym oknie zostały podtynkowo zamontowane elektryczne rolety zewnętrzne. Dom posiada niemieckie świadectwo energetyczne standard KFW 55 (więcej informacji na temat świadectwa energetyki naszych domów znaleźć można w zakładce TECHNOLOGIA i podstronie KONCEPT ENERGETYCZNY). Ponadto dom pomyślnie przeszedł test Blower Door i uzyskał certyfikat szczelności w kategorii domów pasywnych.
Do ogrzewania budynku została przewidziana pompa ciepła w połączeniu z ogrzewaniem podłogowym i centralną wentylacją z rekuperatorem. Temperatura w każdym pokoju może być regulowana indywidualnie za pomocą Smartphone.
Z przedpokoju za pomocą kilku schodów wchodzimy do strefy wejścia, składającej się z wbudowanej, indywidualnie zaprojektowanej garderoby. W tej strefie znajduje się również toaleta.  Zaraz za wejściem do głównej części, znajduje się otwarta, częściowo jednokondygnacyjna przestrzeń , gdzie zostały zlokalizowane kuchnia, jadalnia i salon z wyjściem na taras.
Na piętrze znajdują się w sumie trzy sypialnie. Główna sypialnia ma indywidualny dostęp do garderoby i łazienki z wygodnym bezprogowym prysznicem. Dla dwóch pozostałych sypialni jest przeznaczona obszerna i nowoczesna łazienka z prysznicem i wygodną wanną oraz sauną.
W zachodniej części domu zostało wydzielone osobne mieszkanie, gdzie na parterze znajduje się kuchnia, jadalnia i salon, jak również mała łazienka i pokój. 

  • /