.vc_custom_1575407139870{padding-top: 0px !important;padding-bottom: 0px !important;}

Ingoldingen

dom całoroczny szkieletowy

  • Styl: Nowoczesny
  • Rok realizacji : 2019
  • Powierzchnia : 149 m2 + 50 m2
  • Lokalizacja :  Ingoldingen, Niemcy

Dzięki opracowaniu indywidualnej technologii i przemyślanym rozwiązaniom detalu architektonicznego udało nam się zaprojektować zwartą i minimalistyczną bryłę budynku. Niewidoczne, schowane w fasadzie rynny oraz brak okapu sprawiają, że forma nabrała nowoczesnego charakteru. Drewniana, wentylowana fasada ze skandynawskiego świerku, w kolorze patyny, idealnie współgra z antracytowymi płytami HPL zamontowanymi na zadaszeniach tarasu, wejścia oraz całym garażu. Solidna aluminiowa stolarka pozwoliła nam na zaprojektowanie dużych przeszkleń trzyszybowych. Okna są energooszczędne i częściowo przyciemniane. Przed nadmiernym słońcem domowników chronią elektryczne rolety zewnętrzne ukryte pod fasadą. Dom posiada niemieckie świadectwo energetyczne standard KFW 55 (więcej informacji na temat świadectwa energetyki naszych domów znaleźć można w zakładce TECHNOLOGIA i podstronie KONCEPT ENERGETYCZNY). Ponadto dom pomyślnie przeszedł test Blower Door i uzyskał certyfikat szczelności w kategorii domów pasywnych. Prosta, optymalna bryła budynku, ogrzewanie podłogowe za pomocą pompy ciepła oraz centralny system wentylacji z rekuperacją pozwoliły nam zredukować koszty energii do minimum.
Projektując wnętrze, staraliśmy się ograniczyć przestrzeń służącą komunikacji (korytarze, przedsionki, itp.) do minimum. Wchodząc do domu naszym oczom ukazuje się otwarte wnętrze z trzymetrowym oknem tarasowym. Po lewej stronie znajduje się garderoba z przeszklonymi szafami, które optycznie powiększają tą przestrzeń oraz WC. Po prawej stronie przechodząc przez pomieszczenie gospodarcze o wielkości 10 m2, w którym znajduje się cała technika budynku oraz pralka, suszarka, zamrażarka i spiżarnia, wchodzimy bezpośrednio do dwusamochodowego garażu. Kolejno mamy wbudowane schody, a następnie piękną przestrzeń kuchenno- jadalnianą. Jest ona delikatnie odseparowana od strefy odpoczynku- salonu, za pomocą ażurowej ścianki, w której zaprojektowaliśmy dwustronny kominek. Ciepło kominka podziwiać można przebywając zarówno w kuchni lub jadalni jak i relaksując się na sofie.
Z salonu można udać się na zadaszony taras, z którego, dzięki zadaszeniu, korzystać można również w niepogodę.
Na piętrze znajdują się głównie trzy pokoje oraz dwie łazienki. Główny pokój- sypialnia, usytuowany jest w bezpośrednim sąsiedztwie prywatnej łazienki z wanną, nowoczesnym prysznicem z funkcją Raindance oraz Rainfall oraz innymi akcesoriami i dwuosobowej, indywidualnie zaprojektowanej garderoby. Dla użytkowników, pozostałych pokoi przeznaczona jest nowocześnie, wyposażona łazienka, w której znajduję się zaprojektowana i wybudowana przez nas sauna. Nie ma nic wspanialszego niż po całym tygodniu ciężkiej pracy udać się do sauny i zrelaksować przy kominku ciesząc się swoim miejscem.

  • /